LDI1117-1.5D
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
LDI1117-1.5D
JLCPCB Part #
C3743416
Package
SO-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.25V@(1A) 1.35A 1.5V 15V 5mA 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SO-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS