DI79L10UAB
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
DI79L10UAB
JLCPCB Part #
C3745646
Package
SOT-89
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V 100mA 10V 25V 44dB@(120Hz) 62uV 6mA Fixed Negative Over Temperature Protection、Short Circuit Protection SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS