DI78L24UAB
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
DI78L24UAB
JLCPCB Part #
C3752872
Package
SOT-89
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V 100mA 200uV 24V 37dB@(120Hz) 38V 6.5mA Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS