DI78L15ZAB
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
DI78L15ZAB
JLCPCB Part #
C3751154
Package
TO-92
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V 100mA 15V 34dB@(120Hz) 40V 6.5mA 90uV Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-92 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS