BZX84C6V2-AQ
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
BZX84C6V2-AQ
JLCPCB Part #
C3729816
Package
SOT-23-3(TO-236-3)
Description
-50℃~+150℃ 1 Independent 300mW 3uA@4V 5.8V~6.6V 6.2V ±5% SOT-23-3(TO-236-3) Zener Diodes ROHS