BZX84C27
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
BZX84C27
JLCPCB Part #
C3734009
Package
SOT-23(TO-236)
Description
-50℃~+150℃ 1 Independent 25.1V~28.9V 27V 300mW 50nA@18.9V ±5% SOT-23(TO-236) Zener Diodes ROHS