BZX84C24-AQ
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
BZX84C24-AQ
JLCPCB Part #
C3737180
Package
SOT-23-3(TO-236-3)
Description
-50℃~+150℃ 1 Independent 22.8V~25.6V 24V 300mW 50nA@16.8V 80Ω ±5% SOT-23-3(TO-236-3) Zener Diodes ROHS