BZX84C15-AQ
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
BZX84C15-AQ
JLCPCB Part #
C3740083
Package
SOT-23-3(TO-236-3)
Description
-50℃~+150℃ 1 Independent 13.8V~15.6V 15V 300mW 50nA@10.5V ±5% SOT-23-3(TO-236-3) Zener Diodes ROHS