BZT52C6V8
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
BZT52C6V8
JLCPCB Part #
C3740014
Package
SOD-123F
Description
-50℃~+150℃ 1 Independent 500mW 500nA@3.5V 6.4V~7.2V 6.8V ±5% SOD-123F Zener Diodes ROHS