BZT52C15
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
BZT52C15
JLCPCB Part #
C3738670
Package
SOD-123F
Description
-50℃~+150℃ 1 Independent 100nA 13.8V~15.6V 15V 500mW ±5% SOD-123F Zener Diodes ROHS