BZT52B20
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
BZT52B20
JLCPCB Part #
C3765234
Package
SOD-123F
Description
-50℃~+150℃ 1 Independent 100nA@13V 19.6V~20.4V 20V 500mW ±2% SOD-123F Zener Diodes ROHS