6.6SM8Z40A-AQ
MFR.Part #
6.6SM8Z40A-AQ
JLCPCB Part #
C3699035
Description
-50℃~+175℃ 102A 10uA 40V 44.4V 6.6kW 64.5V TVS Unidirectional DO-218AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS