6.6SM8Z15A-AQ
MFR.Part #
6.6SM8Z15A-AQ
JLCPCB Part #
C3700574
Description
-50℃~+175℃ 10uA 15V 16.7V 24.4V 270A 6.6kW Bidirectional TVS DO-218AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS