6.6SM8Z14A-AQ
MFR.Part #
6.6SM8Z14A-AQ
JLCPCB Part #
C3706001
Description
-50℃~+175℃ 10uA 14V 15.6V 23.2V 284A 6.6kW TVS Unidirectional DO-218AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS