6.6SM8Z11A-AQ
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
6.6SM8Z11A-AQ
JLCPCB Part #
C3701336
Package
DO-218AB
Description
-50℃~+175℃ 10uA 11V 12.2V 18.2V 363A 6.6kW TVS Unidirectional DO-218AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS