6.6SM8Z10A-AQ
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
6.6SM8Z10A-AQ
JLCPCB Part #
C3707729
Package
DO-218AB
Description
-50℃~+175℃ 10V 11.1V 15uA 17V 388A 6.6kW Bidirectional TVS DO-218AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS