5.0SMCJ48A-AQ
MFR.Part #
5.0SMCJ48A-AQ
JLCPCB Part #
C7186451
Description
-55℃~+150℃ 1uA 48V 53.3V 5kW@10/1000us 64.6A@10/1000us 77.4V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)