5.0SMCJ13CA-AQ
MFR.Part #
5.0SMCJ13CA-AQ
JLCPCB Part #
C6393510
Description
-55℃~+150℃ 13V 14.4V 21.5V 232.6A@10/1000us 5kW@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)