5.0SMCJ85A
MFR.Part #
5.0SMCJ85A
JLCPCB Part #
C5509795
Description
-55℃~+150℃ 137V 2uA 36.5A@10/1000us 5kW@10/1000us 85V 94.4V TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)