5.0SMCJ45A
MFR.Part #
5.0SMCJ45A
JLCPCB Part #
C5509789
Description
-55℃~+150℃ 2uA 45V 55.3V 5kW@10/1000us 68.8A@10/1000us 72.7V TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)