5.0SMCJ40A
MFR.Part #
5.0SMCJ40A
JLCPCB Part #
C3712806
Description
-55℃~+150℃ 2uA 40V 44.4V 5kW 64.5V 77.5A TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS