5.0SMCJ36A
MFR.Part #
5.0SMCJ36A
JLCPCB Part #
C3705777
Description
-55℃~+150℃ 2uA 36V 40V 58.1V 5kW 86.1A TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS