5.0SMCJ18CA
MFR.Part #
5.0SMCJ18CA
JLCPCB Part #
C6393514
Description
-55℃~+150℃ 10uA 171.2A@10/1000us 18V 20V 29.2V 5kW@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)