5.0SMCJ130A
MFR.Part #
5.0SMCJ130A
JLCPCB Part #
C5902625
Description
-55℃~+150℃ 130V 144V 209V 23.9A@10/1000us 2uA 5kW@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)