4.6SM6Z36A-AQ
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
4.6SM6Z36A-AQ
JLCPCB Part #
C6415158
Package
DO-218AB
Description
-50℃~+175℃ 10uA 36V 4.6kW@10/1000us 40V 58.1V 79A@10/1000us TVS Unidirectional DO-218AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD)