4.6SM6Z33A-AQ
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
4.6SM6Z33A-AQ
JLCPCB Part #
C5507810
Package
DO-218AB
Description
-50℃~+175℃ 10uA 33V 36.7V 4.6kW@10/1000us 53.3V 86A@10/1000us Bidirectional TVS DO-218AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD)