3.0SMCJ8.5CA
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
3.0SMCJ8.5CA
JLCPCB Part #
C3718984
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-50℃~+150℃ 14.4V 208.3A 20uA 3kW 8.5V 9.4V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS