3.0SMCJ6.5CA
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
3.0SMCJ6.5CA
JLCPCB Part #
C3718980
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-50℃~+150℃ 11.2V 267.8A 3kW 500uA 6.5V 7.2V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS