3.0SMCJ60A
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
3.0SMCJ60A
JLCPCB Part #
C3718026
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-50℃~+150℃ 1uA 30.9A 3kW 60V 66.7V 96.8V TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS