3.0SMCJ40A
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
3.0SMCJ40A
JLCPCB Part #
C3717950
Package
DO-214AB(SMC)
Description
1uA 3kW 40V 44.4V 46.5A 64.5V TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS