3.0SMCJ16CA
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
3.0SMCJ16CA
JLCPCB Part #
C3718829
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-50℃~+150℃ 115.3A 16V 17.8V 1uA 26V 3kW Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS