3.0SMCJ16A
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
3.0SMCJ16A
JLCPCB Part #
C3719115
Package
DO-214AB(SMC)
Description
115.3A 16V 17.8V 1uA 26V 3kW TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS