1.5SMCJ24CA
MFR.Part #
1.5SMCJ24CA
JLCPCB Part #
C212721
Package
SMC(DO-214AB)
Description
1.5kW@10/1000us 24V 29.6V 38.6A@10/1000us 38.9V 5uA Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS