1.5SMCJ160C
MFR.Part #
1.5SMCJ160C
JLCPCB Part #
C3700760
Description
-50℃~+150℃ 1.5kW 160V 178V 1uA 287V 5.2A Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS