1.5SMC300
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
1.5SMC300
JLCPCB Part #
C6356297
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-50℃~+150℃ 1 1.5kW@10/1000us 1uA 243V 270V 430V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS