1.5KE350A
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
1.5KE350A
JLCPCB Part #
C212854
Package
DO-201AD
Description
1.5kW@10/1000us 3.2A@10/1000us 300V 350V 482V 5uA TVS Unidirectional DO-201AD ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS