CC6924SG-5FB040
MFR.Part #
CC6924SG-5FB040
JLCPCB Part #
C6075556
Package
SOP-16W
Description
-40℃~+125℃ 0.3mΩ 1.2us 250kHz 5000Vrms 50mV/A 5V Overcurrent Protection、Bidirectional detection、Under-voltage lockout、Power-on reset ±40A SOP-16W Current Sensors ROHS