CC6920SO-20A
MFR.Part #
CC6920SO-20A
JLCPCB Part #
C2760489
Package
SOP-8
Description
-20A~20A -40℃~+125℃ 0.9mΩ 100mV/A 1us 20mA 250kHz 3500Vrms 5V Support SOP-8 Current Sensors ROHS