CC6920BSO-50A
MFR.Part #
CC6920BSO-50A
JLCPCB Part #
C2880436
Package
SOP-8
Description
-40℃~+125℃ -50A~50A 0.9mΩ 1us 20mA 250kHz 26.4mV/A 3.3V 3500Vrms Support SOP-8 Current Sensors ROHS