TV50C600JB-G
MFR.Part #
TV50C600JB-G
JLCPCB Part #
C3701960
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 52.17A 5kW@10/1000us 5uA 60V 66.7V 96.8V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS