TV50C161JB-G
MFR.Part #
TV50C161JB-G
JLCPCB Part #
C2447633
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 160V 178V 19.5A 259V 5kW@10/1000us 5uA Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS