TV15C8V0JB-G
MFR.Part #
TV15C8V0JB-G
JLCPCB Part #
C2447295
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 110.29A 13.6V 50uA 8.89V 8V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS