SMCJ60A-HF
Extended
Manufacturer
Comchip
MFR.Part #
SMCJ60A-HF
JLCPCB Part #
C3706273
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 15.5A 5uA 60V 66.7V 96.8V TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS