SMCJ160CA-HF
Extended
Manufacturer
Comchip
MFR.Part #
SMCJ160CA-HF
JLCPCB Part #
C3710745
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 160V 178V 259V 5.8A 5uA Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS