SMCJ160A-HF
Extended
Manufacturer
Comchip
MFR.Part #
SMCJ160A-HF
JLCPCB Part #
C2445976
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 160V 178V 259V 5.8A 5uA TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS