ATV66SM8T16A-HF
MFR.Part #
ATV66SM8T16A-HF
JLCPCB Part #
C5590905
Description
-55℃~+175℃ 10uA 16V 17.8V 254A@10/1000us 26V 5.2kW@10/1000us TVS Unidirectional DO-218AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS