5KP170A-G
Extended
Manufacturer
Comchip
MFR.Part #
5KP170A-G
JLCPCB Part #
C2626098
Package
R-6
Description
-55℃~+150℃ 170V 18.18A 189V 275V 2uA 5kW TVS Unidirectional R-6 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS