CMSC50N06N
Extended
Manufacturer
Cmos
MFR.Part #
CMSC50N06N
JLCPCB Part #
C22391078
Package
DFN-8(3.3x3.3)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 16mΩ@4.5V 2.5nF 34nC@10V 3V 50A 50W 60V N-Channel DFN-8(3.3x3.3) MOSFETs ROHS