CMP40N25P
Extended
Manufacturer
Cmos
MFR.Part #
CMP40N25P
JLCPCB Part #
C6939738
Package
TO-220
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 160W 2.7nF 250V 325pF 40A 40pF 4V 63nC 90mΩ Half-Bridge N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS