CMA16N50
Extended
Manufacturer
Cmos
MFR.Part #
CMA16N50
JLCPCB Part #
C5203942
Package
TO-3P
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 16A 200W 2V 35pF 370mΩ@10V 4.2nF 45nC 500V TO-3P MOSFETs ROHS